top of page

Mohendžodáro

Prožitková jóga pro ženy pro zdraví, krásu a relaxaci

Mohendžodáro je ucelený systém cvičení jógových ásan, vědomé práce s pánevním dnem, dynamických meditací dle Osha a relaxací, určený výhradně ženám. Program jednotlivých setkání je velmi pestrý. Průběžně se střídají aktivní části, kdy se pořádně zahřejeme, s mezičasy věnovanými protažení a závěrečným prostorem pro relaxaci a celkové zklidnění.

 

Pravidelné cvičení Mohendžodáro vede k celkovému ozdravení a omlazení ženy, snižuje bolestivost menstruace, zvyšuje plodnost, příznivě působí na štítnou žlázu, podporuje vnitřní spokojenost a vyrovnanost, rozvíjí intuici, kreativitu a sebevyjádření a v neposlední řadě podporuje i sexualitu.

Mohnedžodáro

Počet lekcí: 15.

Termíny: Každé úterý od 19:00 do 20:30

Cena: 2 700 Kč (180 Kč za lekci)

Přihlášky: adela@tancerova.cz a 602 205 396

mohendžorádo web.png

O Mohendžodáru podrobněji

 

Sestava ásan Mohendžodáro působí na třech úrovních. Na fyzické úrovni nás zpevňuje, protahuje a aktivuje náš hormonální systém. Na energetické úrovni probuzenou energii z pánve rozvádíme po celém těle, čímž se jednotlivé buňky prokrvují, okysličují a tím i omlazují. Na duchovní úrovni prožíváme základní aspekty ženství: Příběh ženství – téma vnitřní a vnější krásy ženy, Vnitřní zrak – schopnost ženy vnímat a rozhodovat se jiným než analytickým způsobem (naše intuice), Pohled do vesmíru – naše kreativita a sebevyjádření vůči okolí, Šťavnatá yóni – podpora sexuality a hloubky prožitku.

 

Dynamické meditace dle Oscha se skládají z aktivní a odpočinkové části. V pohybové části jdeme na své maximum, pořádně nám rozproudí krev v žilách, umožní ze sebe setřepat stres, vypnout hlavu a na chvíli se plně uvolnit od všech povinností a myšlenek.

 

V hluboké relaxaci podbarvené tématickou hudbou pak doznívá prožitý večer, dobíhají léčivé procesy a zklidnění, které nám přináší osvěžení a nové síly do dalších dní.

 

Mohendžodáro je pro mě osobně magické, plné chutí a vůní, srdeční záležitost. Geniální kombinace vědomého pohybu, dynamických meditací a relaxací. Účinek celku z dlouhodobého hlediska je něco, co se nedá dost dobře popsat, ale stojí za to zažít. Navíc mi pomáhá na pylovou alergii. Cvičení sestavy každé ráno s pozorností na dech zapůsobilo lépe, než lék.

 

Mohendžodáro pro těhotné

 

Na tomto výjimečném semináři spolu budeme poznávat Mohendžodáro, ale ve zjemněné podobě s ohledem na miminko a křehkost těhotné ženy. Zvědomováním pánevního dna a cílenou prací s ním se budeme připravovat na hladký průběh porodu a na následné zotavování po porodu. Také si vytvoříme prostor pro zpracování případných minulých bolestných porodních zážitků. V rámci relaxace se budeme spojovat s miminkem, prohlubovat společnou komunikaci a vzájemné naladění. Krásně se spolu nachystáme a vyladíme pro novou etapu v našem životě s novorozeným miminkem. Udělejme si čas sami pro sebe, než nás miminko bude plně potřebovat.

[Zakladatelé MUDr. Monika Sičová a Ing. Igor Samotný, www.mohendzodaro.cz, akreditováno MŠTV

bottom of page